Novinky a akce 2014

30. 8. 2014 - 12. MEZINÁRODNÍ NÁBŘEŽÍ PAROMILŮ

XII. ročník ojedinělého setkání milovníků páry,lodí,lodních modelů,zahradních a modelových železnic,sběratelů a konstruktérů parních strojů,mechanizmů a historických vozidel. Připravena je prohlídka vystavené techniky,dále plavby na parníčcích po řece a jízdy na vláčcích naší i dalších zahradních železnic a jiné atrakce,ukázky parní techniky v pohybu a provozu.

29. - 31. 8. 2014 - GRAND PRIX V PARKUROVÉM SKÁKÁNÍ

Třídenní parkurové závody stupně obtížnosti "Z" - "ST" (výška překážek až 150 cm) s účastí nejlepších i začínajících jezdců z celé ČR a zahraničí. Součástí akce je i bezplatný doprovodný program pro děti (poníci a domácí zvířata,trampolína,skákací hrad,malování na obličej…) i dospělé (výstava aut OPEL,PEUGEOT,ŠKODA). Občerstvení v místě.

21. – 23. 8. 2014 - FESTIVAL HIP HOP KEMP

Hip Hop Kemp 2014 - The Year of the Cube! Zadržte dech,rok kostky přichází! Třináctý ročník největší hiphopové události ve střední Evropě se pomalu blíží. Hip Hop Kemp byl dvakrát za sebou zařazen do výčtu americké televize CNN mezi nejlepší festivaly na světě a následující rok tuhle prestižní skupinu nehodlá opustit. Na dvacet tisíc návštěvníků z celé Evropy i zámoří si koncem srpna jezdí do Festivalparku v Hradci Králové užít promyšlený lineup a originální doprovodný program - ale hlavně festival s atmosférou. Doraz i ty!

27. 7. 2014 – 30. 7. 2016 - NÁBŘEŽÍ SOCHAŘŮ

XI. ročník plenérové expozice soudobých plastik vytvořených na mezinárodním sochařském symposiu v Hořicích. Celoročně na Tylově nábřeží a Náměstí Svobody. Vernisáž Nábřeží sochařů,s bohatým doprovodným programem,proběhne v neděli 27. července 2014.

12. 7. 2014 - NÁBŘEŽÍ ŠLAPADEL 2014

Ojedinělé mezinárodní závody šlapacích vozítek se již popáté vrátí do Hradce Králové. Na jednom z nejhezčích okruhů,v centru města,se utkají závodníci z pěti států. Pro nejmenší děti bude připraven doprovodný program. V něm si zazávodí na vlastních šlapacích autíčkách,koloběžkách a tříkolkách.

3. - 5. 7. 2014 - VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ

Projekt vzpomínkových akcí na jednu z největších bitev 19. století. Mezinárodní setkání klubů vojenské historie,slavnostní přehlídky ve městě,koncerty historických muzik,kulturní program,interaktivní odborné předváděcí akce. Rekonstrukce bitevních událostí na autentických místech bojů s profesionální filmovou režií,dramaturgií a komentářem. Dobové polní ležení,ukázky střetů jezdectva,bodákové útoky pěších jednotek,dělostřelectvo,pyrotechnické efekty.

3. – 5. 7. 2014 - FESTIVAL ROCK FOR PEOPLE

Rock for People patří mezi největší české hudební festivaly zaměřené na rockovou a populární hudbu. V minulosti obdržel několik prestižních ocenění,např. Cenu hudební akademie ("anděl") v letech 1999 a 2007 či titul Nejlepší festival na Festivalových cenách. V roce 2011 byl nominován v rámci Festival Awards Europe (vyhlašování nejlepších evropských festivalů) a umístil se v TOP 5 v kategorii "The best medium sized European festival“. Současná dramaturgická linie festivalu pokrývá jak světovou,tak domácí hudební špičku v oblasti rock/pop s přesahy do různých subžánrů. Vzhledem k oslavám „dvacetin“ festivalu je plánován velmi reprezentativním line-up,s účastí některých zásadních interpretů,kteří formovali jeho historii.

21. - 30. 6. 2014 - DIVADLO EVROPSKÝCH REGIONŮ

Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů je každoroční oslavou divadla v pravidelném termínu 21. – 30. června,v letošním roce je to navíc jubilejní XX. ročník! Hlavním kritériem festivalu je jako vždy kvalita nabízených představení. Skladba programu není nijak omezena žánrově,pořadatelé myslí na všechny své diváky. Nedílnou součástí jsou pak doprovodné akce – workshopy,koncerty,výstavy a setkání divadelníků.

19. - 21. 6. 2014 - EUROPEAN FESTIVAL OF AVIATION

European Festival of Aviation spojuje již tradiční Helicopter Show (výstavu vrtulníků) s novou výstavou letounů AviationExpo Europe. Tímto spojením bude v Hradci Králové největší letecká výstava ve střední Evropě spojená s leteckým dnem.

18. 6. – 8. 9. 2014 - VÝCHODOČESKÝ VÝTVARNÝ SALON

Východočeský výtvarný salon je každoročně společnou výstavou členů Unie výtvarných umělců - oblastního sdružení Hradec Králové,na které prezentují výběr ze své aktuální tvorby zahrnující práce z oboru,malířství,grafiky,sochařství,keramiky,umělecké fotografie,počítačové grafiky a textilní tvorby. V posledních letech je ve spolupráci s Klicperovým divadlem v poslední červnové dekádě součástí doprovodného programu mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů.

<< 1 2 3 4 >>