Novinky a akce 2014

13. - 14. 6. 2014 - DEN LABE 2014

Tato akce patří mezi největší kulturně sportovní akcí na území Hradce Králové,jelikož celá akce je ZDARMA,bez vstupného. Akce Den Labe 2014 bude 2 denní,vystoupí velké kapely,celebrity,dračí lodě a občerstvení všeho druhu + dětské atrakce. DEN LABE má pestrý program začínající workshopy T-bass,pokračující Trubačovou Lávkou a celodenním dětským dnem pro všechny školky a školy v Hradci Králové ZDARMA. Vyvrcholením bude souboj univerzit Hradce Králové a Pardubic na 8 veslicích. Večer vystoupí kapely a nebude chybět módní přehlídka. V sobotu budou na Labi soupeřit všechny firmy a neziskové organizace na dračích lodích. Nebude chybět ZUMBA maraton výzva pro všechny zadarmo. Novinkou bude více atrakcí pro děti,a více stánků s prodejem regionálních produktů. DEN LABE se stává akcí s celodenním vyžitím pro celé rodiny s dětmi.

10. - 11. 6. 2014 - ENTRÉE K TANCI 2014

ENTRÉE K TANCI je XVIII. ročník festivalu taneční tvorby a pohybového divadla,na který se do města sjíždějí tanečníci z celého světa. Festival vytváří jedinečnou příležitost pro konfrontaci práce domácích a zahraničních umělců. ENTRÉE K TANCI je součástí Mezinárodního festivalu TANEC PRAHA 2014.

7. - 8. 6. 2014 - RALLYSHOW A AUTOSALONSHOW 2014

Rallyshow spolu s Autosalonshow patří mezi nejvýznamnější motoristické akce v České republice. Již pátý ročník bude v sobotu hostit převážně historické i současné formule,okruhové závodní vozy a krásná auta a motocykly. Nedělní program nabídne návštěvníkům maximální adrenalin a sportovní zážitky. V duálním závodě zde změří své síly ti nejlepší čeští i světoví jezdci. Autosalonshow představí nové modely světových automobilek a zvolí Miss Auto 2014.

6. - 8. 6. 2014 - FOLKLÓRNÍ FESTIVAL

Již po XXIII. si v Pardubicích a v Hradci Králové podávají ruce dobří sousedé a přátelé folklóru. Přijměte srdečné pozvání na pardubickou Pernštýnskou noc,na roztančené Masarykovo náměstí v Hradci Králové,do Klicperova divadla na scénické formy folklóru,na sousedskou zábavu na Šrámkově statku v Pileticích a na nedělní setkání souborů na zámku v Pardubicích.

31. 5. 2014 - NA JEDNOM BŘEHU

Mezinárodní hudební festival Na jednom břehu je zaměřený na zahraniční world music,jazz,soul,ambient,folk a alternativní žánry z Čech. Na dvou scénách se střídají multikulturní hudební formace z Francie,Ameriky,Afriky,z Ukrajiny či z Balkánu. Festival představuje hudební fúze i divadelně výtvarné projekty ovlivněné tradiční kulturou. Areál Letního kina oživuje též domácí atmosférou,tržištěm světových kuchyní,čajovou kulturou,malými pivovary či soukromými výrobci,programy pro rodiče s dětmi,recyklovanými a přírodními produkty. Festival oživuje kulturní scénu v Královéhradeckém kraji kvalitní přehlídkou hudby inspirovanou světovou world music.

17. – 18. 5. 2014 - LIFEINLINE TOUR 2014

Rodinný festival pro všechny především neregistrované vyznavače in-line bruslí. V předvečer soutěžních jízd proběhne Inline Party. Dopoledne pak probíhají dětské závody a volné bruslení. Odpoledne Hobby a Open Desítka - jízda na 10 km a Půlmaraton na 21 km. Vše o skvělé ceny. Čeká vás ale i doprovodný program,hudba,tombola… On-line přihlášky a podrobné informace na webových stránkách.

1. 5. 2014 - STŘEDOEVROPSKÝ JAZZOVÝ MOST

Hradec Králové uvítá již po třinácté jazzové kapely ze střední Evropy,aby spolu s českými umělci předvedly své interpretační umění. Festival je pořádán ve spolupráci s partnery z Banské Bystrice (SK),Salgótarjánu (H) a Zakopaného (PL) a je součástí UNITED EUROPE JAZZ FESTIVAL 2014.

26. - 27. 4. 2014 - 15. SVĚTOVÝ POHÁR KARATE

Grand Prix Hradec Králové je největším turnajem karate v České republice. V roce 2014 proběhne už její 15. ročník. Do roku 2012 se turnaj konal v kongresovém centru Aldis,v roce 2013 se přesunul do sportovnějšího prostředí haly Třebeš. Grand Prix Hradec Králové se v roce 2013 zúčastnilo ve všech věkových kategoriích celkem 1048 závodníků a týmů ze 17 států.

11. - 25. 4. 2014 - KRÁLOVÉHRADECKÝ MAJÁLES

Hlavním cílem Studentského týdne královéhradeckého Majálesu je podpora a prezentace studentské tvůrčí činnosti a důstojná oslava tradičního studentského svátku společně s širokou veřejností. Formou vhodných akcí chce propagovat studentský stav i jednotlivé hradecké školy (VŠ,VOŠ,SŠ). Již tradičně se spojí hradečtí studenti všech vysokých škol,aby aktivně spolupracovali na přípravách oslav tradičního studentského svátku. Cílem projektu je taktéž zdarma umožnit tvůrčím studentům jejich vlastní prezentaci a realizaci svých schopností před širokou veřejností v rámci studentského týdne.

14. - 15. 3. 2014 - INFOTOUR A CYKLOTURISTIKA

Celé rodiny budou mít možnost při veletrhu získat námět na výlet,prodloužený víkend nebo na dovolenou. Představí se cestovní kanceláře,regiony,města,jednotlivé kulturní památky,lázně a další subjekty. Zajímavá a bohatá bude nabídka pro cykloturistické výlety,vodní sporty i další. Náměty k cestování budou mít možnost návštěvníci čerpat při přednáškách renomovaných cestovatelů,bohatý bude i další doprovodný program.

<< 1 2 3 4 >>